Pierścionek zaręczynowy to element biżuterii, który towarzyszy obdarowanej osobie do końca życia. Chociaż jubilerzy starają się nadawać złotym pierścionkom zaręczynowym (https://sklep.diamor.pl/z-zoltego-zlota) jak największą wytrzymałość, ich właścicielki także powinny nosić je z dbałością. Jak zachować złotą biżuterię w doskonałym stanie przez wiele lat? Oto kilka praktycznych wskazówek.
Zapobieganie uszkodzeniom – kiedy zdejmować pierścionek?
Przekonanie, że pierścionka zaręczynowego nie należy zdejmować w żadnym momencie dnia, nie służy jego trwałości. Aby zminimalizować szanse zarysowania lub wgniecenia elementów pierścionka, w niektórych sytuacjach warto go zdjąć. Dotyczy to zwłaszcza aktywności fizycznej – ćwiczenia na siłowni czy pływania na basenie. Chlorowana woda uszkadza nikiel, srebro i cynk wchodzące w skład złotych pierścionków. Z kolei przypadkowy kontakt biżuterii z przyrządami do ćwiczeń może uszkodzić ją mechanicznie. Pierścionek warto także zdjąć przed wykonywaniem prac ogrodowych i remontowych lub sprzątaniem z wykorzystaniem silnych detergentów.
Odświeżanie złota – jak czyścić pierścionek?
Złote pierścionki zaręczynowe należy regularnie czyścić. Jeśli nie zawierają kamieni szlachetnych, można zanurzać je na 10-20 minut w ciepłej wodzie z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Pierścionek z brylantem lub innym kamieniem należy przecierać ściereczką polerską zanurzoną we wspomnianej mieszaninie. Następnie wycieramy pierścionek ściereczką zmoczoną czystą wodą, a na końcu osuszamy.
Comments are closed.