męski sygnet

Na jakie sygnety męskie warto się zdecydować?

Sygnet męski nieodzownie kojarzy się z prestiżem oraz niebanalnym stylem. Tego typu biżuterię wybierają nowocześni i pewni siebie mężczyźni, którzy stawiają na nieprzeciętność.

Kiedy można nosić sygnety męskie?

Męski sygnet to rodzaj biżuterii, która bez przeszkód może być noszona na co dzień. Są jednak panowie, którzy sygnety męskie zakładają jedynie z okazji bardzo wyjątkowych uroczystości, na przykład w dniu ślubu. Wówczas tego typu dodatek sprawia, że stylizacja staje się szykowna i elegancka. Męski sygnet może być przekazywany od pokoleń z ojca na syna lub też kupowany specjalnie na ten ważny dzień. W tym przypadku zakup powinien być dokonywany w godnym polecenia salonie, który zapewnia nie tylko szeroki wybór wysokogatunkowych wyrobów, ale również fachową pomoc pracowników podczas ich wyboru.  

Czy warto nosić sygnet męski?

Sygnety pierwotnie służyły do pieczętowania dokumentów. W późniejszym czasie pojawiły się sygnety herbowe, okolicznościowe czy związane z daną organizacją, w tym na przykład uczelnią wyższą. Sygnety bowiem to rodzaj biżuterii, którą można grawerować. Taki spersonalizowany dodatek cechuje się niepowtarzanym stylem.    

Z jakiego kruszcu powinien być wykonany sygnet?

sygnet męski srebrny

Sygnety dla mężczyzn mogą być wykonane zarówno ze złota, jak i ze srebra. Wyroby ze srebra, platyny czy białego złota dobrze uzupełniają mniej formalne stylizacje i cechują się swoistą delikatnością. Sygnety wykonane z typowego żółtego złota są zdecydowanie bardziej wyraźne i mocniej rzucają się w oczy. Mogą one stanowić element odświętnej stylizacji. Nie mogą one jednak wprowadzać wrażenia przeładowania i przesady.

Na którym palcu powinien noszony być sygnet?

Zgodnie z polską tradycją sygnety powinny być noszone na serdecznym palcu lewej dłoni. W innych krajach sygnety noszone są w odmienny sposób, w tym choćby na małym palcu prawej dłoni. W tym przypadku panuje jednak duża dowolność, a panowie mogą wybierać rozwiązania zgodne z ich osobistymi preferencjami.

Comments are closed.